کیوسک لمسی / استند لمسی و مزایای خرید آن


استفاده از محصولات لمسی (کیوسک لمسی ، استند لمسی ، میز لمسی) در بسیاری از مشاغل به سرعت زیادی رو به رشد است و در آینده ای نزدیک شاهد استفاده بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها از این محصولات خواهیم بود. کاربردهای فراوان در استفاده از این محصولات باعث شده تا بسیاری از شرکت ها برای رشد و توسعه کسب کار خود از این محصولات استفاده کنند و شاهد رشد کسب و کار خود بوده اند.
استفاده از تکنولوژی روز دنیا می تواند شما را بهتر معرفی کند و مشتریان شما با دقت و وسعت دید بیشتری به شما نگاه می کنند.
یکی از مهمترین توصیه هایی که مجموعه نواپرداز به مشتریان خود می کند این است که در زمان خریداری از دستگاه نگاه آینده نگری نیز داشته باشند . بدین معنی که سعی کنند از تمام امکانات دستگاه برای رشد کسب و کار خود استفاده کنند. این محصولات امکانات بسیار بالایی را برای شما فراهم می کند، مانند اتصال به اینترنت، نمایش گالری محصولات، نمایش سایت و بسیاری از امکانات دیگر که تا الان شما با یک کامپیوتر شخصی و یا تبلت انجام می دادید.
حال تمام این امکانات را بر روی یک نمایشگر بزرگ لمسی (تاچ) خواهید داشت. به همین دلیل مشتری دقت بیشتری به محصولات و خدمات شما خواهد داشت و در حین اینکه به صورت تعاملی می توانید با مشتری خود ارتباط برقرار کنید، توضیحات خود را به بهترین شکل توسط این دستگاه به مشتری بدهید. یکی از بزرگترین مزیت های این دستگاه ها قابلیت لمسی (تاچ) بودن آن است. مشتری شما می تواند اختیار عمل را در دست بگیرد با شما وارد تعامل شود، این امر باعث جلب مشتری در حین ارائه خدمات می گردد.

شکل ظاهری


محصولات لمسی را می توان به سه دسته اصلی تقسیم کرد . استند لمسی (عمودی)، کیوسک لمسی (افقی یا مورب) و میز لمسی ، که هر کدام در کاربردهای مختلف دارای استفاده می باشد. استند تاچ عمودی از نظر دید مشتری بهترین حالت برای تبلیغ می باشد زیرا مشتریان می توانند صفحه نمایش شما را از راه دور ببینند که مانند یک تبیلغ بنری دیجیتال می باشد.
در حالت کیوسک تاچ (افقی یا مورب) مشتری باید در کنار دستگاه باشد تا بتواند صفحه نمایش شما را ببنید و تسلط بیشتری هنگام کار کردن با دستگاه دارد و به عبارتی دیگر فضای خصوصی تری برای کاربر فراهم می شود.
در مدل میز تاچ نیز مشتریان می توانند دور میز قرار گرفته و شما می توانید بین دو یا چند نفر تعامل برقرار کنید. میز لمسی در دو ارتفاع بلند و کوتاه وجود دارد، در میز لمسی با ارتفاع بلند (ایستاده) کاربران به صورت ایستاده با میز لمسی کار می کنند و در میز لمسی با ارتفاع کوتاه (نشسته) یا به عبارت دیگر جلومبلی، کاربران به صورت نشسته با میز لمسی کار می کنند. انتخاب این دو مدل از میز لمسی به دکوراسیون شما بستگی دارد که می خواهید چطور با کاربران توسط میزلمسی ارتباط برقرار کنید.

فناوری لمس


بطور کلی محصولات تاچ اسکرین از دو نوع فناوری برای لمس کردن استفاده می کنند.
فریم لمسی IR، که نوع مرسوم برای استفاده در این محصولات می باشد. از مزیت های این سیستم استفاده آن با هر نوع جسم خارجی غیر شفاف می باشد. بدین معنی که شما می توانید بجای استفاده از انگشت از انواع اجسام خارجی مانند قلم ، دستکش و هر نوع جسم دیگری استفاده کنید. همین امر باعث طول عمر زیاد این نوع فریم ها می باشد.
سیستم لمسی خازنی، این صفحات به لمس با انگشتان و یا اشیا فلزی با سطح مقطع بالا واکنش نشان می دهند و بیشتر برای ساخت محصولات لمسی ضد آب مانند میز لمسی استفاده می شود.

سخت افزار و سیستم عامل


محصولات لمسی (کیوسک لمسی ، استند لمسی ، میز لمسی) از تمامی سیستم عامل ها می توانند پشتیبانی کنند . دو سیستم عامل ویندوز و اندروید جزء پرطرفدارترین سیستم عامل ها می باشند. مجموعه نوا پرداز محصولات لمسی خود را با دو سیستم عامل اندروید و ویندوز ارائه می دهد. با توجه به اینکه هر نرم افزاری نیازمند سیستم عامل خاص خود می باشد شما می توانید از بین این دو سیستم عامل یکی را انتخاب کنید.بعضی از شرکت ها دارای نرم افزار یا اپلیکیشن خاص خود می باشند و اینجا می توان انتخاب کرد که سیستم عامل دستگاه ویندوز باشد یا اندروید.
مجموعه نواپرداز از سخت افزارهای تخصصی اندرویدی در این حوزه استفاده می کند که شامل پردازشگرهای قوی و همچنین مجهز به آخرین نسخه اندروید صنعتی می باشد. در سخت افزار های ویندوز نیز از مادربردهای صنعتی با طول عمر بالا نیز استفاده می کنیم که کارکرد دستگاه را برای شما قابل اطمینان می سازد.
برای کاربردهای عمومی مانند نمایش گالری عکس، نمایش سایت یا محتوی های سبک، بهتر است از سیستم عامل اندروید استفاده کنید. چون هم قیمت پایینتری دارد هم کارایی بهتری برای اینگونه محتوی ها دارد ولی برای برخی کاربردهای خاص مانند نرم افزارهای خاص شرکتی و یا موارد خاص دیگر از سیستم عامل ویندوز استفاده نمایید.